O nas « uchlopa.com uchlopa.com

Witómë wszëtczéch na Kaszëbach ! 

Serdecznie witamy Państwa na Kaszubach, w Kompleksie Wypoczynkowo – Konferencyjnym U Chłopa.

Znajdujemy się w samym sercu Szwajcari Kaszubskiej, wśród lasów, pagórków, nad samym Jeziorem Kłodno.

Początkowo  „U Chłopa” było jednym z pięciu pierwszych gospodarstw na terenie gminy Chmielno, które zaczęło przyjmować turystów na wypoczynek wakacyjny. W 1994 roku powstało pierwsze mieszkanie wakacyjne, urządzone w  miejscu starego budynku gospodarczego. Zamieszkało w nim zaledwie kilka rodzin. Nasza początkowa oferta, była bardzo skromna i ograniczała się tylko do świadczenia noclegów, a posiłki były przyrządzane przez turystów we własnym zakresie.

W 2000 roku rozpoczęliśmy działalność gastronomiczną, dzięki temu uzyskaliśmy większą liczbę turystów. Gościom wypoczywającym oferowaliśmy dania tradycyjnej kuchni kaszubskiej.

Gospodarze posiadając w swoich zasobach kilka hektarów gruntu z dostępem do jeziora Kłodno, w celu zwiększenia dochodów z działalności agroturystycznej, rozpoczęli w 2005 roku budowę nowego obiektu. Jego przeznaczeniem było prowadzenie jeszcze szerszej działalności. Był to pierwszy etap zabudowy siedliska rolniczego z wiodąca funkcją agroturystyczną.

Z nowo powstałego obiektu, który jest utrzymany w stylu kaszubskim, o podwyższonym standardzie miejsc noclegowych, pierwsi goście skorzystali w  sezonie letnim w 2006 roku.

Za stworzenie atrakcyjnej formuły wypoczynku i krzewienie kultury kaszub, gospodarstwo otrzymało wiele nagród i wyróżnień, z których najcenniejsza, to Perła Kaszub, czyli Nagroda Starosty Kartuskiego. W ciągu dwudziestoletniej działalności agroturystyka stałą się wiodącą funkcją gospodarstwa.

Z biegiem kolejnych lat powstało więcej pokoi w typie lux., sala bankietowa, a także sala chmielowa przeznaczona na mniejsze uroczystości.Goście mogą także skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. W ostatnim roku tj. 2019 na ternie Naszego obiektu, stworzyliśmy: Strefę konferencyjną – sala wyposażona w niezbędne udogodnienia multimedialne.Strefę Relaksu – SPA oraz gabinet masażu. Strefę fitness – Siłownia. Strefa dziecięca – Małpi Gaj. Na terenie zielonym powstały trzy place zabaw wraz z siłownią zewnętrzną.

Wierzymy, że każda wypoczwarzająca u nas osoba znajdzie cos odpowiedniego dla siebie, zarówno jeżeli chodzi o wypoczynek bierny jak i aktywny. Nasz obiekt prężnie się rozwija i stale poszerza swoją ofertę.

Zapraszamy Wszystkich do odwiedzenia Naszego obiektu !
Jesteśmy kaszubską rodziną z tradycjami i chcielibyśmy chętnie przekazać je naszym gościom mową, śpiewem i tańcem.
Opowieści Chłopa: „Jak słuńce dotyku zemii, Chłop sódu pod szadim dąbem,łepowiódu łe kaszebścich purtkach, zaczrowanych dzwłenach i ksążnice Damroce.Prze tim zażywu tabaka, czasem głesci płeczęstuje i nieróz zabóczi isc spac…”
Robótci Baby: uwiju sano, ekluje, czwarzy masło, wegniótu i piecze chlyb, młodzowy kuch, topi szmulc, krócy łekrasa i na kuńc wsześcich głescy płeczęstuje…